پیام مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برای نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق

پیام مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برای نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق

1397/4/6 1311 0

پیام مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برای نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق

توسعه عملکرد بازار برق در بستر نمایشگاه

توسعه عملکرد بازار برق در بستر نمایشگاه
نقش صنعت برق در زیرساخت‌های توسعه کشور مهم و حیاتی است و قطعاً وزارت نیرو همواره از طرح‌های تحقیقاتی و نوآوری‌هایی که جنبه کاربردی در صنعت برق داشته باشد و بتواند موجب افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و در نهایت ارائه خدمات مطلوب به مردم شود، حمایت خواهد کرد. نباید از نظر دور داشت که صنعت برق کشور با مشکلاتی روبرو است و برای برون‌رفت از این مشکلات، بر ضرورت تعامل بین نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط تاکید می‌شود.
ساماندهی اقتصاد برق فقط با بهبود درآمد و واقعی شدن نرخ‌ها انجام نمی‌شود بلکه ‌اقتصاد برق تعادل بین هزینه،‌ درآمد و سرمایه‌گذاری است و باید روی کاهش هزینه‌ها به طور جدی و بر اساس استانداردها کار شود؛ بنابراین باید از ابتدای طراحی، هزینه اقتصادی کار لحاظ شود و نظرات خبرگان و متخصصین متعهد و صاحب‌نظر ملاک عمل قرار گیرد.
در سال‌های اخیر با وجود مشکلات شدید اقتصادی در صنعت برق و شرایط سخت تحریم، با تلاش و کوشش مدیران محترم عامل و کارکنان شرکت‌های وابسته به آن و بخش خصوصی در کنار استفاده از دستاوردهای ارزشمند تحقیقاتی، وضعیت تامین برق به نحو مطلوبی مدیریت شده است.
نخستین گام مهم در این صنعت، اصلاح نظام اقتصادی صنعت برق و منطقی کردن نظام تعرفه است و برای توسعه و بهسازی ظرفیت‌های تامین برق با اولویت تولید برق و با استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی، تولید برق پراکنده در کانون‌های مصرف، تولید همزمان برق و حرارت و تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل ترکیبی باید اقدامات فوری صورت گیرد که ان‌شاءا... این امر مهم و کلیدی با هدایت مدیران و کارکنان وزارت نیرو و همکاری موثر بخش خصوصی تحقق یابد.
به‌رغم مشکلات موجود، توسعه عملکرد بازار برق و حضور در بورس انرژی، کاهش سالانه یک درصد تلفات برق، افزایش سالانه یک درصد راندمان تولید، اجرای شبکه هوشمند اندازه‌گیری برای تمام مشترکان، برق‌دار کردن روستاهای بالای 10 خانوار، کاهش هزینه‌ها و برقراری و تقویت ارتباط الکتریکی بین ایران و کشورهای همسایه و منطقه از جمله برنامه‌هایی است که در صنعت برق ایران دنبال می‌شود.
در این شرایط، برگزاری نهمین نمایشگاه صنعت برق اصفهان در روزهای ششم تا نهم تیرماه سال 97 شرایطی را فراهم خواهد آورد که تجربیات، دانسته‌ها، دستاوردها و توانمندی‌های فعالان صنعت برق کشور گرداگرد هم جمع شده و آخرین فرایندهای این حوزه را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان شرایطی را فراهم خواهد آورد که توسعه عملکرد صنعت برق کشور در بستر نمایشگاه ایجاد شود و برای این رخداد به استانداردهای بین‌المللی می‌اندیشد. امید است با استفاده از الگوهای بین‌المللی، نهمین نمایشگاه صنعت برق اصفهان با قدرت و توجه هر چه تمام‌تر برگزار شده و تاثیرگذاری مطلوبی در عملکرد این حوزه داشته باشد.
                                                                                                                                علی یارمحمدیان
                                                                                                    مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر